کرونا در آمریکا؛ آنالیز این ویروس در استان آریزونا!

به گزارش آرش بلاگ، همانطور که می دانیم کرونا در ایالات متحده آمریکا هم نفوذ نموده است. برای آنالیز این مورد به استان آریزونا میپردازیم. بر اساس گفته

کرونا در آمریکا؛ آنالیز این ویروس در استان آریزونا!

مراکز درمانی در سراسر آریزونا با دقت و و تمرکز مشغول به رصد و پیگیری شرایط شیوع کووید 19 در این استان است. این بیماری نوعی بیماری تنفسی و عفونی است که علائمی شبیه به سرماخوردگی معمولی دارد. در روز 16 اسفند ماه، سومین مورد کرونا مثبت در این استان معین شد. سومین مورد مبتلا به کروناویروس در استان اریزونا یک خانم در دهه 40 زندگی است که در شهر Pintal county زندگی و کار می نموده است. این زن در حال حاضر در بیمارستان بستری و قرنطینه شده است. دومورد دیگر کرونا ویروس در منزل نگهداری می شوند.

چیزی که برای موسسات درمانی معین نشده این است که این افراد با چه کسانی در ارتباط بوده اند. مدیر مرکز سلامت شهر county اعلام نموده که تمامی افرادی که هرگونه تماس با افراد بیمار داشته اند بایستی مورد آنالیز قرار بگیرند.

بر اساس گزارش موسسات درمانی 51 نفر تا کنون مورد تست کرونا قرار گرفته اند که از این تعداد نتیجه آزمایش 33 نفر کاملا منفی و 15 نفر دیگر نیز هنوز نتایج ازمایششان اعلام نشده است.

اولین مورد تست مثبت در استان اریزونا یک جوان در دهه 20 عمر بوده است. این فرد بستری شده و در منزل قرنطینه است. این فرد جوان به وسیله تماس با شخصی که در فلوریدا مبتلا شده بود به این ویروس مبتلا شده است.

آزمایش های بیشتر در ادامه ممکن است انفجاری در عده نفرات مبتلا به این بیماری را نشان دهد اما در کل این بیماری شدت بالایی ندارد و صرفا قدرت واگیر آن بسیار بالاست. بسیاری از افراد میتوانند ناقل این بیماری باشند اما چون علائم شدیدی ندارند هرگز مورد ازمایش قرار نمیگیرند. تیم های متخصص و حرفه ای برای مدیریت این بحران در آریزونا مشغول به کار هستند. مرکز خدمات درمانی آریزونا با همکاران متخصص فدرال همکاری نزدیکی ای دارند.

Dr.christ می گوید: راهکاری های فردی حفظ سلامت در مدارس، مراکز نگهداری بچه ها، دانشگاهها، مراکز قانون گذاری و در بقیه مراکز تجمع مردم در حال تهیه و توزیع است.

متخصصان می گویند این ویروس از انسان به انسان سرایت می نماید اما به علت تازه بودن آن هنوز چیزهای زیادی مانده تا در خصوص ویروس کووید 19 بایستی بدانیم.

آیا شوینده های شیمیایی که در خانه مورد استفاده قرار میگیرند میتوانند ویروس کرونا را از بین ببرند؟

دانشمندان معتقدند شوینده های شیمیایی خانگی 99.9 درصد ویروس ها و از جمله کرونا ویروس ها را از بین میبرند و در این رابطه موثرند.

سوال این است که آیا شوینده های خانگی واقعا این ویروس تازه را از بین میبرند؟ سازمان حفاظت از محیط زیست آمریکا در حال آنالیز این موضوع است اما هنوز سند علمی و مدرکی مبنی بر اینکه ایا شوینده های خانگی کرونا ویروس را از بین ببرند وجود ندارد ولی در این بین بر استفاده مداوم از ژل ضدعفونی کننده خانگی یا نوع آماده آن تاکید مکرر شده است.

ریسک ابتلا به کرونا ویروس در امریکا پایین است اما کارشناسان بر این اعتقادند در روز های آینده شمار مبتلایان به این ویروس افزایش چشمگیری داشته باشد.

منبع: kolod.com

منبع: اُکالا

به "کرونا در آمریکا؛ آنالیز این ویروس در استان آریزونا!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در آمریکا؛ آنالیز این ویروس در استان آریزونا!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید