ترامپ ممنوعیت مصرف هیدروکسی کلروکین را نقض کرد

به گزارش آرش بلاگ، دولت دونالد ترامپ بی اعتنا به توصیه سازمان جهانی بهداشت و کارشناسان بهداشتی در منع مصرف هیدروکسی کلروکین برای مقابله با کرونا بیش از دو میلیون دوز از این داروی ضد مالاریا را به برزیل ارسال کرد.

ترامپ ممنوعیت مصرف هیدروکسی کلروکین را نقض کرد

به گزارش روزنامه آمریکایی واشنگتن تایمز، ترامپ مدعی است که این دارو احتمالا در کنترل و پیشگیری از ویروس کرونا موثر است هر چند که شواهد علمی استفاده از این دارو را تایید ننموده است.

تحقیقات علمی که چندان گسترده و جدی نیست نشان داده است که هیدروکسی کلروکین آسیبی ندارد و می تواند در پیشگیری و درمان کووید-19 موثر باشد اما مطالعات بیشتری نشان داده که مصرف این دارو عوارضی جدی دارد.

سازمان دنیای بهداشت آزمایش بالینی داروی هیدروکسی کلروکین از خانواده کلروکین را روی بیماران مبتلا به کرونا متوقف کرد.

تدروس آدهانوم مدیرکل سازمان دنیای بهداشت در یک کنفرانسی خبری با اشاره به کارآزمایی بالینی چهار دارو برای درمان کووید-19 گفت که این سازمان استفاده از داروی ضد مالاریای هیدروکسی کلروکین را در این آزمایش ها متوقف نموده است.

برزیل در بین کشورهای آمریکای لاتین بدترین شرایط را از نظر ابتلای به کووید-19 دارد و تعداد مبتلایان آن همچنان رو به افزایش است.

ترامپ هفته گذشته بیان کرد که آمریکا سفر از این کشور را به دلیل جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس در آمریکا منع نموده است.

روز یکشنبه کاخ سفید در بیانیه ای مشترک با دولت برزیل بیان کرد که هزاران دوز از هیدروکسی کلروکین را به عنوان یک داروی پیشگیری نماینده برای کادر بهداشتی در صف مقدم مقابله با کرونا در برزیل و درمان کسانی که ممکن است به ویروس مبتلا شده باشند، به این کشور ارسال نموده است.

کاخ سفید همچنین بیان کرد که یک هزار دستگاه دستگاه تنفس مصنوعی به برزیل ارسال نموده است.

ترامپ ماه می (اردیبهشت) به رغم هشدارهای کارشناسان دولتش درباره خودداری از مصرف هیدروکسی کلروکین به دلیل عوارض جانبی آن، بیان کرد که در یک دوز دو هفته ای هیدروکسی کلروکین را برای پیشگیری از ابتلا به کرونا مصرف نموده است.

کارشناسان بهداشتی هشدار دادند مصرف این دارو از سوی رئیس جمهوری می تواند دیگران را تشویق کند که بدون توجه به توصیه پزشکان این دارو را استفاده نمایند.

ترامپ به دنبال آزمایش مثبت دو نفر از کارکنان کاخ سفید تصمیم به مصرف هیدروکسی کلروکین گرفت.

نشریه هیل به تازگی گزارش داد: چندین بیمارستان آمریکا استفاده از هیدروکسی کلروکین را که برای معالجه موارد حاد ابتلا به ویروس کرونا تصویب شده است، متوقف نموده اند. زیرا مطالعات اخیر عوارض مخرب آن بر سلامتی و مزایای محدود آن را اثبات نموده است.

خبرگزاری رویترز نیز گزارش داد که چندین بیمارستان در آمریکا تایید نموده اند که تجویز این دارو را برای بیماران کووید- 19 متوقف نموده اند و سفارشات این دارو از اوج خود در اواخر ماه مارس (اسفند- فروردین) کاهش یافته است.

نتایج تحقیقات جدید نشان می دهد مصرف کلروکین و هیدروکسی کلروکین نه تنها موجب بهبود بیماران مبتلا به کووید- 19 نمی گردد، بلکه خطر ابتلا به مسائل قلبی و مرگ را نیز افزایش می دهد.

در برزیل به دلیل سیاست های ضد کرونایی رئیس جمهوری این کشور که به ترامپ برزیل مشهور است شمار مبتلایان با گذشته از مرز 500 هزار نفر گذشته است. تا به امروز 29,341 نفر در این کشور جان باخته اند.،ایرنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و دنیا رااینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین

به "ترامپ ممنوعیت مصرف هیدروکسی کلروکین را نقض کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ ممنوعیت مصرف هیدروکسی کلروکین را نقض کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید