گفت وگوی تلفنی پوتین با مرکل درباره کرونا و اوکراین

به گزارش آرش بلاگ، در جریان مذاکرات تلفنی رئیس جمهوری روسیه با صدراعظم آلمان، طرفین درباره لزوم کوشش های جمعی با نقش فعال سازمان بهداشت جهانی در مبارزه با بیماری کرونا و فرایند حل و فصل مناقشه دونباس (در شرق اوکراین) گفت وگو کردند.

گفت وگوی تلفنی پوتین با مرکل درباره کرونا و اوکراین

به گزارش گروه بین الملل آرش بلاگ به نقل از خبرگزاری تاس، دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین خاطرنشان کرد که ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه روز چهارشنبه مذاکرات تلفنی با آنگلا مرکل صدراعظم آلمان داشت.

طبق این اطلاعات، یکی از مباحث اصلی در این گفتگوی تلفنی، مبارزه با بیماری همه گیر کرونا بود و طرفین بر لزوم هماهنگی تلاشهای بین المللی در این راستا با نقش فعال سازمان بهداشت جهانی تأکید کردند و توافق شد تا تماسهای دوجانبه بین وزارتخانه های تخصصی برای تبادل تجارب در زمینه مبارزه با کرونا حفظ گردد.

پوتین و مرکل همچنین درباره حل و فصل مناقشه در اوکراین گفت وگو کردند و هر دو طرف ، ارزیابی مثبتی از مبادله اسراء بین کی یف و دو جمهوری خودخوانده دونتسک و لوگانسک داشتند.

رهبران روسیه و المان بر لزوم اجرای پایدار بسته اقدامات توافقنامه مینسک و تصمیمات اتخاذ شده در نشست های سران گروه نرماندی تاکید نموده و به ویژه ، به این مسئله توجه شد که مقامات اوکراین باید تعهدات خود در چارچوب توافقنامه مینسک را انجام دهد.

علاوه بر این ، پوتین و مرکل درباره فرایند توسعه اوضاع در سوریه و لیبی و همچنین شرایط کنونی بازار جهانی نفت گفتگو کردند.

آخرین بار رئیس جمهوری روسیه و صدراعظم آلمان در اوایل ماه مارس (اواخر اسفند ماه) با یکدیگر گفتگوی تلفنی صحبت داشتند که موضوع اصلی آن وخیم تر شدن اوضاع در ادلب سوریه و لیبی بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "گفت وگوی تلفنی پوتین با مرکل درباره کرونا و اوکراین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفت وگوی تلفنی پوتین با مرکل درباره کرونا و اوکراین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید