350 هزار سیم کارت مزاحم مسدود شد

به گزارش آرش بلاگ، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تا به امروز با استفاده از سامانه 195 حدود 347 هزار سیم کارت که پیامک مزاحم ارسال می کردند را مسدود نموده است.

350 هزار سیم کارت مزاحم مسدود شد

به گزارش گروه مالی آرش بلاگ، این که پیامک های تبلیغاتی انبوه از چه زمانی مزاحمت خود را برای کاربران شروع نموده اند، معین نیست. اما حدود چهار سال قبل برخورد با صاحبان سیم کارت هایی که پیامک انبوه ارسال می کردند توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور (رگولاتوری) شروع شد.

تعداد سیم کارت هایی که توسط رگولاتوری مسدود شده اند هر روز به شکل آنلاین در سامانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در دسترس است. تازه ترین آمار تا امروز (شنبه - چهارم اردیبهشت) حکایت از مسدودسازی 347 هزار و 856 سیم کارت دارد.

مثلث همکاری که بین اپراتورها، مردم و سازمان تنظیم مقررات شکل گرفت باعث شد فرایند شناسایی و مسدودسازی سیم کارت هایی که اقدام به ارسال پیامک انبوه می نمایند سریع تر دنبال گردد، به گونه ای که اکنون سازمان رگولاتوری در تازه ترین آمار خود اعلام نموده تا به امروز حدود 350 هزار سیم کارت به دلیل ارسال پیامک مزاحم مسدود شده اند.

البته رگولاتوری به مسدودسازی بسنده ننموده، بلکه قوانین سخت گیرانه ای را برای احراز هویت زمان خرید سیم کارت و برخورد با افرادی که اقدام به ارسال پیامک می نمایند در پیش گرفته است.

زمانی که شهفرایندان، شماره سیم کارت ارسال نماینده پیامک تبلیغاتی مزاحم را در سامانه 195 به ثبت برسانند یا آن را به سرشماره 195 ارسال نمایند، فرایند مسدودسازی شروع می گردد. به گفته سازمان تنظیم مقررات از زمانی که شماره به ثبت می رسد تا زمان مسدودسازی حداکثر 24ساعت زمان احتیاج است، غیراز موارد خاص که احتیاج به آنالیز بیشتری دارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "350 هزار سیم کارت مزاحم مسدود شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "350 هزار سیم کارت مزاحم مسدود شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید