7 ماده غذایی کم کالری برای کسانی که می خواهند وزن کم نمایند

به گزارش آرش بلاگ، بیش از 95 درصد خیار (با پوست) از آب تشکیل شده است و با مصرف یک عدد از آن حدود 15 کالری و یک گرم فیبر دریافت خواهید کرد. مطالعات نشان می دهد ارتباط واضحی بین کاهش وزن و خوردن غذاهایی که کالری کمتری دارند وجود دارد.

7 ماده غذایی کم کالری برای کسانی که می خواهند وزن کم نمایند

دریافت کالری کم همواره به معنای کمتر غذا خوردن نیست؛ غذاهای کم کالری بسیاری وجود دارند که مصرف منظم آنها باعث مدیریت اشتها و کاهش وزن می گردد. غذاهایی که نه تنها حاوی مواد مغذی هستند، بلکه سیرنماینده نیز هستند و حتی وسوسه پرخوری را کاهش می دهند.

الهه جعفرزاده در خبرآنلاین نوشت: پیروی از یک رژیم غذایی کم کالری چه به توصیه پزشک باشد چه به خواست خودتان، کار آسانی نیست. اما اگر بدانید چه غذاهای کم کالری و خوشمزه ای می توانند در این مسیر همراه شما باشند خیلی راحت تر رژیم خود را آغاز می کنید. طبق آمار، به منظور حفظ وزن سالم، مردان باید بین 2200 تا 3000 کالری در روز دریافت نمایند و زنان نیز باید بین 1600 تا 2400 کالری دریافتی روزانه داشته باشند. دریافت کالری کمتر از این محدوده به نوعی رژیم غذایی شما را به یک رژیم کم کالری تبدیل می نماید.

1) کلم بروکلی

کلم بروکلی خردشده با تنها 30کالری در هر وعده (یک کاسه)، بیش از 2 گرم پروتئین و فیبر به بدن می رساند. کلم بروکلی بعلاوه حاوی 82 میلی گرم ویتامین C است که برای کاهش وزن مفید است. هرچه ویتامین C موجود در بدن حین ورزش بیشتر باشد، فرآیند چربی سوزی راحت تر انجام می گردد.

2) خیار

بیش از 95 درصد خیار (با پوست) از آب تشکیل شده است و با مصرف یک عدد از آن حدود 15 کالری و یک گرم فیبر دریافت خواهید کرد. مطالعات نشان می دهد ارتباط واضحی بین کاهش وزن و خوردن غذاهایی که کالری کمتری دارند وجود دارد.

3) گریپ فروت

هر نصف یک گریپ فروت شامل 52 کالری است. با خوردن نیمی از این میوه بعلاوه 2 گرم فیبر و حدود 40 میلی گرم ویتامین C دریافت می کنید. گریپ فروت یک میان وعده عالی برای یاری به چربی سوزی است.

4) بادام

هر 28 گرم بادام تنها 164کالری دارد، اما حاوی 6 گرم پروتئین و 3.5 گرم فیبر است. بنابراین، بادام یک میان وعده سالم به منظور ایجاد حس سیری و جلوگیری از ضعف است.

5) گلابی

هر گلابی حدود 80 کالری دارد و از طرفی شامل 4 گرم فیبر است که همین موضوع، این میوه را به گزینه ای عالی برای کاهش وزن تبدیل می نماید.

6) نخود فرنگی

یک فنجان نخودفرنگی 117 کالری دارد، در حالی که همین اندازه حاوی حدود 8 گرم فیبر و 5 گرم پروتئین است که مصرف منظم آن به کاهش وزن یاری می نماید. لوبیا، عدس و نخود نیز مانند نخودفرنگی در کاهش وزن نقش مثبتی دارند.

7) تمشک

یک بشقاب تمشک حاوی 64 کالری و 8 گرم فیبر است. این میوه خوشمزه یک میان وعده و خوراکی سالم برای کسانی است که قصد کاهش وزن دارند.

منبع: عصر ایران

به "7 ماده غذایی کم کالری برای کسانی که می خواهند وزن کم نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 ماده غذایی کم کالری برای کسانی که می خواهند وزن کم نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید