الجمهوریه: الحریری در صدد اعلام انصراف از تشکیل کابینه است

به گزارش آرش بلاگ، روزنامه الجمهوریه لبنان نوشت؛ بعضی منابع لبنانی از انصراف قریب الوقوع سعد الحریری از تشکیل کابینه تازه این کشور خبر دادند.

الجمهوریه: الحریری در صدد اعلام انصراف از تشکیل کابینه است

به گزارش آرش بلاگ ، سعد الحریری نخست وزیر مأمور به تشکیل کابینه نو لبنان به طرف روسی گفته که میخواهد اوایل هفته آینده انصراف خود از تشکیل دولت را اعلام کند.

همزمان روزنامه الدیار لبنان هم گزارش داد، آنگونه که از محافل جریان المستقبل پیداست، سعد الحریری تصمیم دارد به زودی به طور رسمی از تشکیل کابینه نو لبنان کناره گیری کند.

لبنان در پی اعتراض های اجتماعی دو سال پیش و تغییر دولت همچنان با چالش های گوناگون روبرو است و به سبب اختلاف های گروه ها و جریان های سیاسی و شکاف های مذهبی و قومی، سعد الحریری که به اسم نخست وزیر از سوی رئیس جمهوری مامور تشکیل کابینه شده است تا به امروز نتوانسته دولت خود را تشکیل دهد.

میشل عون، رئیس جمهوری لبنان پس از کش و قوس های فراوان سیاسی و در پی انفجار بندرگاه بیروت که خسارت های فراوانی در مرکز به بار آورد، آبان 99 سعد الحریری را مامور تشکیل کابینه کرد؛ اما الحریری به دلیل کارشکنی و نگاه به بیگانگان هنوز و با گذشت نزدیک به 9 ماه نتوانسته کابینه خود را معرفی کند.

این در حالی است مقام ها و جریان های لبنانی در این مدت تلاش های فراوانی برای برون رفت کشور از این شرایط بغرنج انجام داده اند و با وجود همه طرح ها و ابتکار های سیاسی، الحریری همچنان از زیر بار مسئولیت شانه خالی می نماید امری که می تواند در صورت تداوم اوضاع لبنان را بیش از پیش پیچیده و بحرانی کند و حتی کشور را تا آستانه فروپاشی سوق دهد.

منبع: ایرنا

منبع: جام جم آنلاین

به "الجمهوریه: الحریری در صدد اعلام انصراف از تشکیل کابینه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الجمهوریه: الحریری در صدد اعلام انصراف از تشکیل کابینه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید