حاجی میرزایی: مراکز مشاوره گزارش های تحلیلی ارائه دهند

به گزارش آرش بلاگ، تهران (پانا) - وزیر آموزش وپرورش در نشست مشترک مدیران کل آموزش وپرورش و روسای انجمن های اولیا و مربیان استان ها بابیان اینکه ارتباط بین خانه و مدرسه یک موضوع راهبردی و ضرورتی اجتناب ناپذیر است، اعلام کرد نیازمند نگاه متفاوت و مشخص اهداف مناسب در موضوع همکاری اولیا و مربیان هستیم.

حاجی میرزایی: مراکز مشاوره گزارش های تحلیلی ارائه دهند

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، عصر امروز محسن حاجی میرزایی در نشست مشترک مدیران کل آموزش وپرورش و روسای انجمن های اولیا و مربیان استان هاکه به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید، با اشاره به اینکه انجمن اولیا و مربیان همه آموزش وپرورش است، اظهار کرد: انجمن اولیا و مربیان رسالت و مأموریت بسیار عظیم و خطیری دارد. شأن و صندلی انجمن بسیار بیشتر از آن چیزی است که در ساختار آموزش وپرورش دیده شده است و برای بازگشت انجمن به شأن و صندلی مناسب در ساختار آموزش وپرورش یاری خواهم کرد.

وزیر آموزش وپرورش با اشاره به اینکه یکی از پیچیده ترین کارها، فعالیت هایی است که اجزای آن بین بخش های مختلف است، اظهار کرد: در چنین شرایطی اگر بخش هایی مأموریت خود را کنار بگذارند یا متعارض بخش دیگری شوند فعالیت آن بخش کند شده یا در جهت منفی و معکوس خواهد شد.

ارتباط بین خانه و مدرسه یک موضوع استراتژیک و ضرورتی اجتناب ناپذیر است

عضو کابینه دولت تدبیر و امید ادامه داد: موضوع تعلیم و تربیت در بین خانواده و آموزش وپرورش تقسیم شده است و این دو نهاد باید با یکدیگر هم راستا باشند و اگر این اتفاق نیفتد، دانش آموزان دچار سردرگمی خواهند شد. به همین دلیل موضوع ارتباط بین خانه و مدرسه یک موضوع استراتژیک و یک ضرورت غیرقابل اغماض است.

نیازمند نگاه متفاوت و معین اهداف مناسب در موضوع همکاری اولیا و مربیان هستیم

وی با اشاره به اینکه در شرایط کرونا بستر همکاری بین خانواده و مدرسه آماده تر شده است، اظهار کرد: کرونا فرصت خوبی فراهم نموده است تا به همکاری بین خانه و مدرسه بیشتر فکر کنیم، بنابراین نیازمند نگاه متفاوت به این موضوع و معین اهداف مناسب هستیم.

لزوم استفاده از دانش و تجارب جهانی

عضو کابینه دولت تدبیر و امید بابیاناینکه مجموعه ای پیروز است که طرح های مستمر و با لایه های متعدد اجرایی همراه باشد، اظهار کرد: باید دانش و تجربه داخلی و بین المللی را آنالیز کرد تا با بهره گیری از آن بتوانیم مشارکت خانواده ها را در مدیریت و فعالیت های اجرایی مدرسه بیشتر کنیم.

مدرسه کانون تحولات محله باشد

وزیر آموزش وپرورش بابیان اینکه یکی از شاخص های ارزیابی مدارس می تواند به این موضوع اختصاص یابد که چقدر خانواده ها وقتشان را به مدرسه اختصاص می دهند، اظهار کرد: مدرسه باید کانون تحولات محله باشد و پیوندهای عمیق با آن برقرار کند تا به کانون تحولات و تصمیم گیری ها و به قطب فعالیت های فرهنگی، هنری و تربیتی محله تبدیل گردد.

حاجی میرزایی توضیح داد: انجمن اولیا و مربیان مجال بسیار زیادی برای یادگیری، خلاقیت، پیشرفت و ارتقا دارد و ظرفیت های فراوانی برای استفاده از فرصت هایی که در اختیار می گذارد، دارد.

با استفاده از ظرفیت های شبکه شاد؛ مفاهیم تربیتی به خانواده ها آموزش داده گردد

عضو کابینه دولت تدبیر و امید بابیان اینکه انجمن اولیا و مربیان می تواند خانواده ها را با مفاهیم تربیتی به طور عمیق آشنا کند، اظهار کرد: در موضوع آموزش خانواده ها می توان از ظرفیت های شبکه شاد برای آموزش خانواده ها استفاده کرد تا مفاهیم تربیتی موردنیاز خانواده ها در خصوص آموزش و تربیت فرزندانشان به طور عمیق به آن ها آموزش داده گردد.

وی اضافه نمود: چنانچه این آموزش ها دربسته بندی خوب با زمان بندی مناسب و محتوای موردنیاز خانواده ها ارائه گردد با استقبال زیادی از طرف خانواده ها روبرو خواهد شد و یاری زیادی به آموزش وپرورش، خانواده ها و جامعه خواهد نمود.

مراکز مشاوره گزارش های تحلیلی ارائه دهند

حاجی میرزایی با اشاره به اهمیت وجود مراکز مشاوره در انجمن اولیا و مربیان گفت: از مراکز مشاوره انتظار ارائه گزارش های تحلیلی داریم چراکه این مراکز می توانند با توجه به آمارهای مراجعان خود بگویند چه موضوعاتی در سطح جامعه و بین خانواده ها در حال اتفاق است و چه موضوعاتی و در چه شرایط و زمانی خانواده ها و یا دانش آموزان را دچار بحران های روحی و روانی می نماید و نیازمندی های آنان را به مراکز مشاوره به وجود می آورد.

وی در خاتمه گفت: همه فرصت هایی که در اختیار ما قرار می گیرد گذرا است، بنابراین باید از فرصت به وجود آمده برای توسعه و پیشرفت جامعه به خوبی استفاده کنیم.

منبع: خبرگزاری پانا

به "حاجی میرزایی: مراکز مشاوره گزارش های تحلیلی ارائه دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حاجی میرزایی: مراکز مشاوره گزارش های تحلیلی ارائه دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید