دستورالعمل نحوه بازگشایی دانشکده های دندانپزشکی سراسر کشور تدوین شد

به گزارش آرش بلاگ، دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی گفت: دستورالعمل نحوه بازگشایی دانشکده های دندانپزشکی سراسر کشور تدوین شده و به محض دستور رسمی آغاز بکار از سوی ستاد ملی کرونا ابلاغ می گردد.

دستورالعمل نحوه بازگشایی دانشکده های دندانپزشکی سراسر کشور تدوین شد

به گزارش گروه دانشگاه آرش بلاگ، به نقل از وزارت بهداشت، بهزاد هوشمند دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی با اشاره به جلسه کمیته مشورتی تخصصی دندانپزشکی ستاد کرونا بر پیاده سازی و اجرای دستورالعمل ابلاغی معاونت درمان وزارت بهداشت در مورد اعمال دندانپزشکی ضروری و اورژانس در شرایط اپیدمی کرونا تاکید نمود.

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی در ارتباط با دانشکده های دندانپزشکی سراسر کشور گفت: دستورالعملی جهت بازگشایی تدوین شده تا به محض دستور رسمی آغاز بکار از سوی ستاد ملی کرونا ابلاغ و عملیاتی خواهد شد و در این راستا با توافق بعمل آمده مقرر شد اقلام حفاظت شخصی مورد احتیاج به وسیله اداره کل تجهیزات و دانشگاه ها در اختیار دانشکده ها قرار گیرد.

دبیر کمیته مشورتی تخصصی دندانپزشکی ستاد کرونا اظهار کرد: بنا به پیشنهاد کمیته مشورتی ستاد کرونا، دندانپزشکی جزو حرف پرخطر در اپیدمی کرونا طبقه بندی شده و بر این اساس وزارت بهداشت مراتب را به معاونت مالی ریاست جمهوری و از آنجا به بانک مرکزی وزارت اقتصاد دارائی منعکس نموده است و امیدواریم تسهیلات لازم برای مطب های دندانپزشکی در این خصوص اختصاص یابد.

وی اضافه نمود: با توجه به مفاد دستورالعمل ابلاغی در صورتیکه مراکز دندانپزشکی اعم از خصوصی و دولتی مفاد دستورالعمل اجرایی ابلاغی از طرف معاونت وزارت بهداشت که براساس نظر کمیته مشورتی تهیه شده است را اجرا نمایند، انجام فعالیت های اورژانس و ضروری در کلیه مراکز دندانپزشکی امکان پذیر است و در مناطقی که توسط مقامات ذی ربط منطقه سفید اعلام خواهد شد انجام اعمال الکتیو با رعایت دقیق مفاد دستورالعمل امکان پذیر خواهد بود.

دبیر کمیته مشورتی تخصصی دندانپزشکی ستاد کرونا یادآور شد: تصمیم ثبت نام در سامانه Salamat.gov.ir براساس تصمیم ستاد کرونا به منظور ارتباط مستمر با تمامی دندانپزشکان جهت اطلاع رسانی و ابلاغ دستورالعمل و همچنین سایر موارد مرتبط با مدیریت اپیدمی کرونا عملیاتی خواهد شد و تمامی دندانپزشکانی که تمایل به فعالیت دارند می بایستی در آن خود اظهاری نمایند.

هوشمند توضیح داد: در توافق بعمل آمده با اداره کل تجهیزات پزشکی مقرر شد با همکاری جامعه دندانپزشکی، تجهیزات و ملزومات مورد احتیاج براساس برآورد بعمل آمده به صورت غیرحضوری در اختیار دندانپزشکان سراسر کشور قرار گیرد.

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی با تشکر از جامعه دندانپزشکی که در اپیدمی کرونا در مراکز درمانی به ارائه خدمت می پردازند؛ اعلام کرد: به منظور آموزش همگانی جهت مراجعین به مراکز درمانی دندانپزشکی، پمفلت ها و پوستر های آموزشی تهیه و در اختیار آن ها قرار خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "دستورالعمل نحوه بازگشایی دانشکده های دندانپزشکی سراسر کشور تدوین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستورالعمل نحوه بازگشایی دانشکده های دندانپزشکی سراسر کشور تدوین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید