سفارت ایرلند در تهران بازگشایی می شود

به گزارش آرش بلاگ، تهران (پانا) - وزارت امور خارجه ایرلند از تصمیم این کشور برای بازگشایی سفارت ایرلند در تهران خبر داد.

سفارت ایرلند در تهران بازگشایی می شود

به گزارش ایسنا، سایمون کاوِنی در بیانیه ای گفت: یک هیئت دیپلماتیک در سطح کاردار امسال با تعهد بازگشایی سفارت ایرلند(در تهران) ایجاد می شود.

شینهوا گزارش داد، کاونی اعلام نمود که این تصمیم بخشی از تلاش های دولت این کشور برای دو برابر کردن تاثیر ایرلند تا سال 2025 در راستای استراتژی ایرلند جهانی است.

او گفت: به عنوان عضو منتخب شورای امنیت سازمان ملل، این که بتوانیم تعامل عمیق تری در طیف مسائل خاورمیانه ای که در دستورکار شورای امنیت قرار دارند داشته باشیم، اهمیت ویژه ای دارد. ایرلند به عنوان تسهیل گر قطعنامه 2231(سند قانونی توافق هسته ای)، در دو سال آینده در شورای امنیت مسئولیت ویژه ای برای ایفای نقشی سازنده و موثر در زمینه دستور کار عدم اشاعه تسلیحات هسته ای شورای امنیت دارد.

وزیر امور خارجه ایرلند با اشاره به اهمیت توافق هسته ای گفت: ایرلند کاملا به موفقیت آمیز بودن این توافق و جلوگیری از اشاعه تسلیحات هسته ای متعهد است. از سرگیری حضور(دیپلماتیک) ایرلند در تهران، دقیقا نشان دهنده تعهدمان نسبت به تعمیق گفتمان با شرکای مرتبط، از جمله ایران درباره این مسئله است.

ایرلند طبق اطلاعات پیش زمینه ای اعلام شده در بیانیه وزارت خارجه این کشور، در سال 2012 به خاطر تاثیرات بحران مالی، سفارتش در تهران را بست.

این کشور از 1 ژانویه 2021، کرسی اش را به عنوان عضو منتخب شورای امنیت سازمان ملل در دوره ای دو ساله تحویل گرفت.

منبع: خبرگزاری پانا

به "سفارت ایرلند در تهران بازگشایی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفارت ایرلند در تهران بازگشایی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید