کشتی سخت است و مردم فقط 6 دقیقه آن را می بینند

به گزارش آرش بلاگ، تهران (پانا) - پرونده مسابقات جهانی کشتی فرنگی نروژ دیشب بسته شد و شاگردان محمد بنا با کشتی های شان بارها بیننده را به وجد آوردند.

کشتی سخت است و مردم فقط 6 دقیقه آن را می بینند

به گزارش ایران، در این میان طلای علی اکبر یوسفی طعم دیگری داشت. این کشتی گیر جوان و خوش آتیه پیروز شد برای نخستین بار در مسابقات جهانی، کشتی فرنگی ایران را در سنگین وزن صاحب مدال طلا کند. مدالی که بازتاب زیادی میان مردم داشت و حتی تعدادی از چهره های سیاسی و غیر ورزشی هم در صفحات شخصی شان به این مهم پرداختند. این شاگرد 130 کیلویی محمد بنا در فینال مقابل نماینده روس روی تشک رفت و با رجحان 5-1 قهرمان جهان شد.

علی اکبر یوسفی صحبت هایش را با اشاره به سطح مسابقات جهانی اسلو آغاز کرد: مسابقات سختی بود و تمام حریفانم قدر بودند اما تمام کوششم درخشش در این مسابقات بود که خدا را شکر با کسب مدال طلا محقق شد. همه حریفانم با آمادگی بسیار خوبی در این رقابت ها حضور داشتند و طبیعتاً تمام مدعیان این وزن در پی کسب مدال طلا و برترین نتیجه بودند اما من آماده تر و پرنفس تر از همه آنها بودم و لحظه ای به مدالی غیر از طلا فکر نکردم. مدال طلا فکر همیشگی من در مسابقات است و به این نگاه نمی کنم که در چه میدانی روی تشک می روم. دارنده مدال تاریخی طلای سنگین وزن کشتی فرنگی در مسابقات جهانی ادامه داد: از حالا به بعد هم تمام کوششم کسب مدال های بیشتر است و می خواهم در المپیک 2024 هم برای کشورم افتخارآفرین باشم. مسابقات آسیایی نزدیک ترین رویداد مهم برای من به شمار میرود و از همین حالا برای کسب خوشرنگ ترین مدال در این میدان مهم آماده خواهم شد. حس بسیار خوبی دارم و شادمانم که به مدال طلا رسیدم. شادمانم که توانستم دل مردم کشورمان را شاد کنم. علاوه بر این بسیار شادمانم که توانستم مادرم را شادمان کنم و باعث شوم تا مادر عزیزم برای دقایقی شادترین زن روی زمین باشد.

او در مورد تاریخ سازی اش هم صحبت کرد: پیش از این بشیر باباجان زاده در سال 2011 در مسابقات جهانی استانبول اولین کشتی گیر سنگین وزن کشورمان بود که توانست به مدال برنز دست یابد و خدا را شکر که سال جاری بعد از 72 سال از آغاز به کار کشتی فرنگی در کشورمان توانستم مدال طلای سنگین وزن را بگیرم. کسب مدال طلا بسیار شیرین است اما کسب نخستین مدال طلا تاریخ در سنگین وزن شیرینی دیگری دارد. مهم ترین موضوع شکستن طلسم ناکامی در کسب خوشرنگ ترین مدال در سنگین وزن بود که خوشبختانه این رخ داد. برای رسیدن به این مدال زحمات زیادی کشیدم و پیش از حضور در نروژ هم بسیار با انگیزه بودم و می دانستم که باید با آمادگی بالایی کشتی بگیرم. پیش از اعزام به نروژ هم تمرینات خوبی را زیر نظر آقای بنا و سایر اعضای کادر فنی پشت سر گذاشتم و از هرنظر آماده حضور در مسابقات بودم. کشتی ورزش سختی است و مردم تنها 6 دقیقه آن را می بینند اما ما برای آمادگی در این 6 دقیقه زحمات زیادی می کشیم. یوسفی در ادامه به شادمانی محمد بنا پس از کسب مدال طلا اشاره نمود و اضافه کرد: پس از کسب مدال طلا شادمانی محمد بنا را که از ته دل بود دیدم و با تماشا این صحنه شادمانی ام چند برابر شد. در اردوهای تیم ملی آقای بنا زحمات زیادی برای تیم ملی کشید و از همین جا از او تشکر می کنم که همچون یک پدر راهنمایم بود. او شب و روز با ما بود و می دیدیم که چقدر زحمت می کشید. بنا اسمش زبانزد همه است و همه او را دوست دارند و برای شادمانی او کوشش می نمایند. امیدوارم باز هم بتوانم باعث شادمانی تمام افرادی که برای من زحمت کشیده اند، شوم؛ از مربیانم در بخش پایه تا محمد بنا در بزرگسالان.

او درخصوص فیلم های منتشر شده از شادمانی مردم پس از کسب مدال طلا بیان داشت: با تماشا این ویدیوها از این همه حضور مردم تعجب کردم. مردم خیلی لطف کردند و از همه آنها تشکر می کنم. بسیار شادمانم که توانستم برای دقایقی مردم را شاد کنم. از تمام هموطنان مان که در سالن مسابقات حضور پیدا کردند، از هموطنانی که در ایران و سراسر جهان عاشقانه کشتی را دنبال می نمایند و برای پیروزیت ما دعا می نمایند، تشکر می کنم. این مدال متعلق به همه مردم ایران است و مدالم را به همه هموطنان عزیزم تقدیم می کنم. جالب اینجاست که بعد از کسب مدال طلا پیغام های دلگرم نماینده بسیاری از تمامی مردم عزیز و همشهری هایم دریافت کردم. حجم پیغام ها تا حدی است که فردای فینال هم نتوانستم به آنها پاسخ دهم.

این کشتی گیر طلایی در سرانجام در مورد صحبت های علیرضا دبیر پیش از آغاز ملاقات فینال بیان داشت: دبیر به من گفت که یادت بیاید در این سال ها برای رسیدن به این صندلی چقدر کوشش کردی و سعی کن در فینال یوسفی دیگری باشی تا مردم بهت افتخار کنن. من هم واقعاً سعی کردم همین طور باشم و همه سختی هایی که در طول این سال ها کشیدم در 6 دقیقه فینال در ذهنم مرور شد و صحبت های دبیر باعث شد تا انگیزه ام دوبرابر گردد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "کشتی سخت است و مردم فقط 6 دقیقه آن را می بینند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشتی سخت است و مردم فقط 6 دقیقه آن را می بینند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید