8 شهید و 4 مجروح در بمباران دو خانه مسکونی در صنعاء

به گزارش آرش بلاگ، جنگنده های ائتلاف سعودی دو خانه مسکونی را در مرکز یمن هدف قرار داده و تمامی ساکنان آن را کشته و زخمی کردند.

8 شهید و 4 مجروح در بمباران دو خانه مسکونی در صنعاء

به گزارش سرویس بین الملل آرش بلاگ، جنگنده های ائتلاف متجاوز سعودی نیمه شب امروز (شنبه) زمانی که اهالی صنعاء در خواب بودند، اقدام به بمباران دو خانه مسکونی نموده و تمامی اعضای آن از جمله زنان و بچه ها را به خاک و خون کشیدند.

به نوشته وبگاه المسیره، این حمله در منطقه السبعین اتفاق افتاده و هنوز آمار نهایی از تعداد شهدا و مجروحان اعلام نشده است. جنگنده های ارتش سعودی دو حمله نیز به منطقه الحفا در صنعاء انجام دادند.

همزمان نیروی هوایی ائتلاف سعودی هفت بار اقدام به بمباران بندر الصلیف و تأسیسات نفتی و ایستگاههای برق در استان الحدیده کرد.

به گفته عصام المتوکل سخنگوی شرکت نفت یمن، مخازن سوخت در ساحل الحدیده هدف قرار گرفته شده است اما داخل آن ها سوختی وجود نداشت. او گفته است که در مخازن سوخت الحدیده فقط نفت متعلق به سازمان ملل وجود دارد که اخیرا وارد یمن شده و رسانه ای نیز شده بود.

این حملات در روزی انجام می گردد که وارد هشتمین سال شروع تجاوز نظامی ائتلاف سعودی-اماراتی به یمن می شویم، یورش نظامی که همراه با محاصره همه جانبه یمن به عنوان فقیرترین کشور عربی اجرا شده است.

این تجاوز نظامی هیچ کدام از اهداف ائتلاف سعودی را محقق ننموده و فقط با کشته و زخمی شدن ده ها هزار یمنی، آواره شدن میلیون ها نفر، به بار آمدن خرابی برای زیرساخت های این کشور و توسعه قحطی و گرسنگی و بیماری های واگیردار همراه شده است.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "8 شهید و 4 مجروح در بمباران دو خانه مسکونی در صنعاء" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 شهید و 4 مجروح در بمباران دو خانه مسکونی در صنعاء"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید