تکاپوی دولت آمریکا برای تصویب لایحه رقابت با چین در صنعت تراشه

به گزارش آرش بلاگ، خبرگزاری خبرنگاران- دولت آمریکا در تکاپوی متقاعد کردن مجلس این کشور برای تصویب لایحه ای با هدف افزایش رقابت آمریکا با چین و حمایت از صنعت تراشه های این کشور است.

تکاپوی دولت آمریکا برای تصویب لایحه رقابت با چین در صنعت تراشه

به گزارش آرش بلاگ و به نقل از رویترز، یک منبع مطلع گفت مجلس نمایندگان آمریکا در نظر دارد، امروز در خصوص لایحه ای با هدف افزایش رقابت آمریکا با چین و حمایت از صنعت تراشه های این کشور رای گیری کند.

دولت آمریکا کوشش می نماید تا کنگره را برای تصویب این لایحه که شامل 52 میلیارد دلار یارانه به فراوریکنندگان نیمه رسانا ها و تحقیقات در این زمینه است، متقاعد کند زیرا کمبود قطعات کلیدی مصرفی در خودروها و رایانه ها، مسائل زنجیره تامین را تشدید نموده است.

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا هفته گذشته گفت این لایحه سرمایه گذاری در تراشه ها افزایش می دهد و ظرفیت فراوری و تحقیقات در این بخش را بالا می برد و بعلاوه رقابت پذیری و رهبری آمریکا را تقویت می نماید.

سنای آمریکا سال گذشته قانون نوآوری و رقابت ایالات متحده را تصویب کرد که شامل 52 میلیارد دلار برای افزایش فراوری نیمه رساناها و اعطای مجوز 190 میلیارد دلاری برای تقویت فناوری و تحقیقات آمریکا برای رقابت با چین بود.

منبع: خبرگزاری آریا

به "تکاپوی دولت آمریکا برای تصویب لایحه رقابت با چین در صنعت تراشه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکاپوی دولت آمریکا برای تصویب لایحه رقابت با چین در صنعت تراشه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید